antalya muratpaşa belediyesi

Anasayfa > Duyurular
YENİ YUVALARINI BEKLİYORLAR
Türkiye’de bir ilke imza atarak ‘sokak hayvanları’ için festival düzenleyen Muratpaşa Belediyesi, Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavileri tamamlanıp aşılanan kedi ve köpekleri sahiplendirmeye devam ediyor. Yılın ilk 8 ayında 406 kedi ve köpeğin yeni yuvasına kavuşmasını sağlayan Merkez’de 35 köpek, 54 kedi sahiplendirilmeyi bekliyor.

‘Sokakta sahipsiz hayvan kalmasın’ sloganıyla ilkini 2015 yılında gerçekleştirdiği ‘Sokak Hayvanları Festivali’yle Türkiye’de bir ilke imza atan Muratpaşa Belediyesi, Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi aracığıyla yüzlerce kedi ve köpeğin yeni bir yuvaya kavuşmasına arıcılık ediyor.

Ermenek’te bulunan merkezde yılın Ocak – Ağustos döneminde 251 köpek sahiplendirilirken, 155 sokak kedisi de yeni ve sıcak yuvasına kavuştu. Merkezde halen Merkez’de 35 köpek, 54 kedi sahiplendirilmeyi bekliyor.

SOKAK HAYVANLARIYLA MURATPAŞA

Muratpaşa Belediyesi, 4 ayaklı dostlarımız için ayrıca kedi evi, mama ve su kabı projelerine devam ediyor. Muratpaşa’nın 21 noktasında kedilerin mama ve su bulabileceği, sokağın tehlikesinden uzakta kendilerine güvende hissedeceği kedi evi oluşturan Muratpaşa Belediyesi, 10 noktaya da mama ve su kabı monte etti. İmalatı tamamlanan bir 10 tane mama ve su kabı da kısa zamanda monte edilecek. Veteriner İşleri Müdürlüğü, bu çalışmalarla birlikte Falez 2 parkında 5, Bayındır Parkı’nda 4 ve bir tanesi Meydankavağı Mahallesi’nde 10 kaka ünitesi yerleştirdi.
Anasayfa
Haberler
Nöbetçi Eczane
Vergi Ödeme
Turunç Masa
Etkinlik