×
×
Haberler
Anasayfa>HABERLER
08.06.2023
Kırcami için Konya’ya gidiliyor
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kırcami’de parselasyon plan iptal davasını görüşmek üzere 13 Haziran Salı günü Konya’da, mahkeme heyetini ziyaret edeceklerini açıkladı.
Detay
07.06.2023
Sezon ‘Renklerle Senfoni’ ile tamamlandı
Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi, sezonunu ünlü Ressam Nihat Kahraman’ın “Renklerle Senfoni” isimli sergisiyle kapatıyor. Açılışına Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın eşi Ümran Uysal’la katıldığı sergi 26 Haziran’a kadar ücretsiz gezilebilecek.
Detay
06.06.2023
Çevreci Komşu Kart, Gürcistan’da
Muratpaşa Belediyesi, Gürcistan’ın Kutaisi kentinde düzenlenen “Sürdürülebilir Kalkınma için Entegre Dönüşüm” başlıklı forumda, Çevreci Komşu Kart Projesi’ni tanıttı.
Detay
06.06.2023
Doğa harikası falezlerde temizlik
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi ve (AÜ) Mağara Araştırmaları Topluluğu öğrencileri, denizden yüksekliği yer yer 40 metreyi bulan falezlerde temizlik yaptı. Antalya’nın doğa harikası kıyı bandında ekipler kilolarca cam ve plastik atık topladı.
Detay
05.06.2023
Barolar bu kez tiyatro sahnesinde
Muratpaşa Belediyesi ve Antalya Barosu’nun Avukat Soner Ustaoğlu anısına düzenlediği tiyatro günlerinin ikincisi 13-18 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Etkinlikte Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya barolarının tiyatro toplulukları sahne alacak.
Detay
04.06.2023
Muratpaşa’da Afet İşleri Müdürlüğü kuruldu
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, depreme dayanıklı bir kent için başladığı çalışmalardan Mahalle Afet Gönüllüsü (MAG) programı ve daha birçok projeyi artık Afet İşleri Müdürlüğü’nce sürdürecek. Yeni kurulan müdürlükte ilk görevlendirmeler de yapıldı.
Detay
04.06.2023
Doğa öğrencilerinden doğa dostu proje
Doğa Okulları Antalya Bilim Kampüsü öğrencileri, eğitim yılı boyunca plastik atıkları çöpe atmayıp biriktirdi. Plastik kirliliğin karşı farkındalık oluşturmak amacıyla başlattıkları proje sonunda 220 kilogram atık toplayan öğrenciler, topladıkları atıkları Muratpaşa Belediyesi’ne teslim etti.
Detay
03.06.2023
Briç sporunun kalbi ASSİM
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, çok yönlü düşünmeyi, konsantrasyonu ve planlı olmayı geliştiren briç sporu için ASSİM’de bir merkez açtı. Açılışta Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Zeka oyunları merkezi olarak düşündüğümüz Antalya Briç Kulübümüzün bu merkezle ASSİM’de yaşamını sürdürmesini önemsiyorum” dedi.
Detay