×
×
Haberler
Anasayfa>HABERLER
26.09.2023
Türküler Neşet Ertaş için söylendi
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin doğduğu yeri de doyduğu yeri de unutmayanları, memleket özlemi çekenleri bir araya getirdiği 7. Yöreler Renkler Festivali başladı. ‘Bozkırın tezenesi’ Neşet Ertaş’ın 11’inci ölüm yıldönümünde İç Anadolu Gecesi’yle açılan festivalde, Türk halk müziğinin güçlü sesi Sabahat Akkiraz, türkülerini büyük halk ozanı için seslendirdi.
Detay
25.09.2023
Başkan Uysal, balık mezadını yaptı
Antalya’da Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Akdeniz’de av yasağının kaldırılmasının ardından Antalya Balıkçı Barınağı’nda balık mezadına katıldı. Kurban kesilip, dualarla başlanan mezatta Başkan Uysal, balıkçılara hayırlı ve bereketli bir sezon diledi.
Detay
25.09.2023
Gitar Festivaline muhteşem kapanış
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi ve ODTÜ Antalya Mezunlar Derneği’nin düzenlediği gitarın Türkiye’deki en uzun soluklu festivali, 3 günlük serüvenini türkülerle tamamladı. Son gününde gitara, piyano ve sazın eşlik ettiği 12. Uluslararası Antalya Gitar Festivali’yle Antalyalılar müzik ziyafeti yaşadı.
Detay
24.09.2023
Muratpaşa’da yol çizgileri yenileniyor
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi yaya ve sürücülerin güvenliğini sağlamak için cadde ve sokaklarda trafik çizgilerini yenileme çalışmalarına devam ediyor.
Detay
23.09.2023
Nefes egzersizi yaptılar
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü kapsamında Falez Yaşlı Evi’nde farkındalık etkinliği düzenledi. Etkinlikte katılımcılar, Uzakdoğu kültürünün thaici nefes ve hareket egzersizleri yaptı.
Detay
22.09.2023
Gitarın 12 yıllık yolculuğu
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi ve ODTÜ Antalya Mezunlar Derneği’nce düzenlenen 12. Uluslararası Gitar Festivali’nin açılışında sahne alan klasik gitarın önemli ismi Ahmet Kanneci, “Gitar üzerine ülkemizde en uzun süre devam devam eden festival bu festivaldir” dedi.
Detay
21.09.2023
Türkiye’nin festivali: Yöreler Renkler
Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin 25 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde düzenleyeceği Yöreler Renkler Festivali, ‘memleketin dört bir yanından’ türkülere, halaylara, horonlar ev sahipliği yapacak. Açılışında Sabahat Akkiraz’ın sahne alacağı festivalde, Karadenizli müzik grubu Koliva ve Kardeş Türküler de yer alacak.
Detay
20.09.2023
Bahçede öğrenip evde uyguladı
Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin Bahçede Yaşam Var söyleşilerinin ikincisi ‘gıda güvenliği’ konusunda gerçekleşti. Etkinliğe katılan Belkıs Polat, “Burada öğreniyor evde de uyguluyoruz” dedi.
Detay