antalya muratpaşa belediyesi

Anasayfa > Haberler
Özel annelere ilk yardım kursu
Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’nin özel çocuklarını annelerine Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Derneği’nin alt grubu GEA – Toprak Ana tarafından ilk yardım eğitimi ve olası doğal afet durumlarında hayatta kalma semineri verildi.
Muratpaşa Belediyesi’nin Adalya Vakfı işbirliğiyle Şirinyalı Mahallesi’nde özel çocuklar için yaşam alanı kurguladığı Engelsiz Kafe’de bu kez o özel çocukların özel anneleri ders başı yaptı. Engelsiz Kafe’nin Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Derneği işbirliğinde özel annelere ilk yardım eğitimi ve olası afet durumlarında hayatta kalma semineri verildi.

Derneğin 1994 yılında arama - kurtarma, ekoloji ve sosyal kampanyalar grubu olarak kurulan GEA – Toprak Ana alt grubu üyelerince verilen eğitimlerde olası ev kazalarında yapılması gereken ilk yardım konusunda uygulamalı eğitim verildi. Ayrıca Tayvan, Hindistan, El Salvador, Cezayir, Fas, İran, gibi çok sayıda ülkede meydana gelen doğal afetlerde arama kurtarma faaliyetleri ve tıbbı insani yardım operasyonları gerçekleştiren grup, özel annelere deprem gibi olası doğal afet durumlarında hayatta kalma konusunda bilgilendirmede de bulundu.
Haber Tarihi :19 Mart 2017 Pazar
Anasayfa
Haberler