antalya muratpaşa belediyesi

Anasayfa > Haberler
Başkan Uysal, “Kul hakkı yemiyoruz”
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yenigün Mahallesi’nde düzenlenen iftarda “Biz inançlarımızı, kültürümüzü Muratpaşa’mızda hep beraber hayatımıza aktarıyoruz. Yani yaşıyoruz. Kul hakkı yemeden yaşamaya gayret ediyoruz” dedi.
Muratpaşa Belediyesi’nin Ramazan’da mahallerde kurduğu iftar sofraları kurmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın da katıldığı iftar programlarında bu kez adres Yenigün’dü. Yenigün Mahallesi’nde bulunan kapalı pazar yerinde düzenlenen iftar programı çocuklar için hazırlanan birbirinden eğlenceli oyunlarla başladı. Çocuklar, iftar öncesi doyasıya eğlenirken mahalle sakinleri de bir arada, birbirleriyle sohbet ederek iftar saatini bekledi.

İftara eşi Ümran Uysal’la birlikte katılan Başkan Uysal da mahalliyle aynı sıraya girdi, tabldotuna iftar yemeklerini aldı ve yerine geçti. Katılımın son derece yoğun olduğu iftarda hep birlikte edilen duaların ardından oruçlar açıldı.

Başkan Uysal, iftarın ardından yaptığı konuşmada, “Biz inançlarımızı, kültürümüzü Muratpaşa’mızda hep beraber hayatımıza aktarıyoruz. Yani yaşıyoruz. Kul hakkı yemeden yaşamaya gayret ediyoruz. Birbirimize kem söz söylemeden yaşamaya gayret ediyoruz” ifadelerine yer verdi. İnsanlığını iyi ve kötü olarak tasnif edilmeye çalışıldığı bir ortamda Muratpaşa’da her şeyi iyi görmeye gayret ettiklerini kaydeden Başkan Uysal, zor olanın birleşmek olduğunu söyledi.

Başkan Uysal, konuşmasının ardından mahalle sakinleriyle sohbet etmeyi de ihmal etmedi.
Haber Tarihi :11 Mayıs 2019 Cumartesi
Etiketler : yenigün mahallesi,iftar yemeği
Anasayfa
Haberler
Nöbetçi Eczane
Vergi Ödeme
Turunç Masa
Etkinlik