antalya muratpaşa belediyesi

Anasayfa > Haberler
SMS’le gelen sağlık Başkan Uysal’a teşekkür
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kadınları ücretsiz kanser taramasına davet eden belediyenin cep telefonu mesajıyla hastalığını öğrenen ve zorlu bir mücadelenin ardından kanseri yenen Katayoun Sayyaf’la bir araya geldi. Başkan Uysal, “Sağlığınıza kavuştuğunuz için çok mutluyuz. Size ve şahsınızda tanı konulup sağlığına kavuşan bütün komşularımıza uzun ömürler diliyorum” dedi.
Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’yle gerçekleştirdiği protokol çerçevesinde hayata geçirdiği kadınlara yönelik kanser tarama programı sayesinde tanı alan ve ardından sağlığına kavuşan İranlı Katayoun Sayyaf’la buluştu. 4 yıldır Antalya’da yaşayan 37 yaşındaki Sayyaf, 2017’nin Ocak ayında Muratpaşa Belediyesi’nden cep telefonuna ulaşan bir mesajla hayatının nasıl değiştiğini Başkan Uysal’la paylaştı.

Belediyenin ücretsiz kanser tarama programı sayesinde  3’üncü evre meme kanseri hastası olduğunu öğrendiği, zorlu ameliyatlar ve kemoterapi süreçlerini ardından kanseri yendiğini anlatan Sayyaf, “Cep telefonlarına gelen mesajları görmezden gelmesinler. Belki benim gibi işlerine yarar” dedi. O mesaj sayesinde bugün hayatta olduğunu anlatan Sayyaf, artık sağlığına kavuştuğunu ve çok mutlu olduğunu belirtirken Başkan Uysal’a da teşekkür etti.

Başkan Uysal, 3 yıl önce gerçekleştirilen programla 6 bin civarında kadının kanser taramasından geçtiğini söyledi. Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezlerine (KETEM) gidemeyecek durumda olan kadınları da Muratpaşa Belediyesi’nin götürdüğünü anlatan Başkan Uysal, “Size nezaketiniz için çok teşekkür ediyorum. Sağlığınıza kavuştuğunuz için çok mutluyuz. Size ve şahsınızda tanı konulup sağlığına kavuşan bütün komşularımıza uzun ömürler diliyorum. Ayrıca, KETEM başta olmak üzere iş birliği yaptığımız kurumlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Haber Tarihi :17 Ekim 2019 Perşembe
Etiketler : meme kanseri,teşekkür,mesaj,ketem
Anasayfa
Haberler
Nöbetçi Eczane
Vergi Ödeme
Turunç Masa
Etkinlik