antalya muratpaşa belediyesi

Anasayfa > Haberler
BAŞKAN UYSAL’DAN KALEİÇİ DAVETİ
Bentour’un yurtdışından 800'e yakın seyahat acentesini ağırladığı büyük gala gecesinde konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, tüm katılımcıları; 2020 yılında 15-18 Ekim arasında yapılacak olan Kaleiçi Old Town Festivaline davet etti.
Bentour’un gala gecesinde konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; Antalya merkezde 3500 yıllık bir antik kent, Antalya’nın çekirdeği Kaleiçi olduğunu belirtti.

Başkan Uysal; “Antik kentler, bizlere insanlığın bütün kültürel birikimini anlatıyor. Bunu vurgulamak için bir festival yapıyoruz. bu yıl 10-13 Ekim tarihleri arasında 24 ülkeden 48 antik kenti ağırladık. Bu kentlerle, tarihi kentlerin sorunlarını konuştuğumuz bir forum yaptık ve oybirliği ile bir deklerasyon imzaladık. Yaşayan antik kentleri, modern yaşamın ve ticari yaşamın baskılarından korumak istiyoruz. 2000-3000 yıllık binaların yüzeyinde büyük ticari tabelalar görmek istemiyoruz. Bütün antik kentlerde merkezi bir yönetim sistemi ve yetki konusunda netlik istiyoruz.

Bütün antik kentleri birbiri ile kardeş ilan ediyoruz ve onların dayanışmasını sağlamak üzere çalışıyoruz. Bu misyonla deklerasyonumuzu imza altına aldık ve antik kentler dergisinin ilk sayısını da birlikte çıkardık. Kaleiçi Festivalimiz 2020 yılında 15-18 Ekim arasında yapacağız. Almanya bu yıl ki onur konuğumuz. İnsanlığın kültürel birikimine ilgi duyan ve insanlığın kültür birikimi için herkesle dayanışma içinde olmak isteyenleri festivalimize bekliyoruz” dedi.
Haber Tarihi :30 Kasım 2019 Cumartesi
Etiketler : kaleiçi davet,antik kent,festival,seyahat acentesi,gala gecesi
Anasayfa
Haberler
Nöbetçi Eczane
Vergi Ödeme
Turunç Masa
Etkinlik