×
×
Projeler
Anasayfa>PROJELER

Turunç Masa

Turunç Masa, Türkiye’mizde yönetişim alanında bir devrim yarattı. Aralık 2014’te uygulamaya aldığımız yönetişim sistemimiz, 444 80 07 numaralı çağrı merkezi, gezici ekipler, sosyal medya, web gibi araçlar üzerinden tüm komşularımızın belediye yönetimine katılmalarını sağladık. Turunç Masa’yla, kamu hizmetini komşularımıza adil bir şekilde ulaştırdık.
Detay

Mavi Bayraklı Plajlarımız & Kıyılar

Dünyaca ünlü Falezlerin denizle buluştuğu 5 noktada bulunan mavi bayraklı plajlarımızı halkımızın kullanımına açtık. Erenkuş, Erdal İnönü, İnciraltı, Mobil ve Konserve Koyu, misafirlerimizin oldukça uygun fiyatlara yiyecek, içecek ve şezlong hizmetlerimizden yararlanmasını ve plajlarımızda gün boyu denizin tadını çıkarmalarını sağladık.
Detay

Muratpaşa Parklarımızla Nefes Alıyor

Muratpaşa’mızın eşsiz manzaralarını yeşil ve parklarımızla taçlandırdık. İlçemize 323 adet park ve yeşil alan kazandırdık.
Detay

Asfalt ile Özkaynak Düzeni

Saatte 160 ton üretim kapasitesiyle asfalt plent tesisimizle cadde ve sokak yenileme çalışmalarında kendi ürettiğimiz asfaltı kullandık. 8 yılda 912 bin ton asfalt üretirken 10 bin 215 ton asfaltın satışını gerçekleştirdik.
Detay

Aşevi

Aşevimizde günlük bin 500 kişiye sıcak yemek çıkarıyoruz. On yılda 3 milyon 300 bin 78 ihtiyaç sahibine, evsizlere, iftar sofralarına, bakıma muhtaç yaşlılara tek tek sıcak yemek ulaştırdık. Fotoğraf altı : Aşevimizde özenle hazırladığımız yemekleri gıda mühendislerimiz denetleniyor.
Detay

Yaşlı Evimiz Dünyaya Örnek

Kıdemli kent sakinlerimize yönelik çalışmalarımız 1 Ekim 2014 Dünya Yaşlılar Günü’nde Falez 2 Park’ta Antalya’mızın en güzel manzaralarından birine sahip bir noktada ilk Yaşlı Evini açmasıyla başladı. Bu evleri sırasıyla Fener, Soğuksu, Kızılsaray ve Konuksever mahalleleri Yaşlı Evleri izledi. Muratpaşa’mızda 60 yaş ve üstü komşularımız için sosyal hizmet uzmanları ve gerontologların görev aldığı merkezlerde gün sabah sporuyla başlıyor tiyatro, satranç, minyatür boyama gibi kurslarla devam ediyor.
Detay

Herkes Kendini Evinde Hissediyor- Türk İran Dostluk Parkı

Antalya’mızın, Muratpaşa’mızın parçası olan ve komşuluklarıyla kentimize değer katan herkesin kendinde evinde hissettiği bir kent dizayn ettik. İran Edebiyatının en büyük şairlerinden biri Şirazi’nin adının yaşatıldığı İran Dostluk Parkı’nın açılışını komşularımız ve İran ve Komşu Ülkeler Dostuk Derneği ile gerçekleştirdik.
Detay

Muratpaşanın Sultanları

Muratpaşa’mız eğitimde, kültür sanatta, sağlıkta ve sporda ülkemizin en yaşanılabilir ilçelerinin başında geliyor. Antalya’yı dünya kadın voleybolunun en iyi liglerinden biri olan Sultanlar Ligi’nde temsil eden Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop, kadınlarımızın hayatın her alanında var olduklarının en güzel kanıtını oluşturuyor. Ata sporumuz yağlı güreşe sahip çıktık. Muratpaşa’mızda yağlı pehlivan güreşlerini başlattık. Konuksever Er Meydanı’nda düzenlediğimiz güreşler binlerce sporseveri buluşturdu. Er meydanında “Paşa’nın Aslanı” lakabıyla anılan Başpehlivan Orhan Okulu, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu tarafından düzenlenen CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi’ni ilk şampiyonu oldu.
Detay

Kırcami'de Mücadeleye Devam

Antalya’mızda 8 mahallenin tamamı, Fener ve Çağlayan mahallelerimizin belli bölümlerini içine alan Kırcami’de imar plan çalışmalarını tamamlamak için verdiğimiz mücadele devam edecek. Şehrimizin merkezindeki bu devasa boşluk Antalya’mızın kaderi değildir. Kırcami imar planı, Antalya’mızın geleceğidir. Depreme dayanıklı, trafik dahil kent içi birçok sorununu çözmüş bir Antalya ancak Kırcami’yle mümkündür.
Detay

Açık Hava Çocuk Oyun Dünyası

Çaybaşı Mahallemizde 16 dönüm alan üzerine kurduğumuz Teneffüs Park, sınırsız eğlence ve oyunla çocuklarımızın merak ve keşfetme duygularını derinleştiren bir özgürlük alanı olarak 2016’dan bu yana hizmet veriyor. Antalya’mızın en özgün çalışması Teneffüs Park’ı açıldığı günden bu yana 674 bin 378 çocuğumuz ziyaret etti.
Detay